Visos naujienos

Pagrindine foto.JPG
2021 10 12
KIC darbuotojai aplankė tvarkomus objektus

Kultūros infrastruktūros centras (KIC) kasmet tvarko po kelias dešimtis kultūros paveldo objektų, bet kokie tai statiniai, kaip atrodo kolegų kasdienis darbas – žino tikrai ne kiekvienas KIC darbuotojas. Tad vieną saulėtą spalio dieną nuspręsta šią klaidą ištaisyti ir padėti visiems savo akimis pamatyti kolegų kasdienybę .

1.jpg
2021 09 16
Už gerus darbus žydų kultūrai KIC įteiktas Kauno Gaono medalis

Rugsėjo 14 d. Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje Kauno žydų religinė bendruomenė kartu su Kauno rajono savivaldybe surengė padėkos renginį „Už gerus darbus“ („Micvot“), kuriame buvo pagerbti žydų kultūrai nusipelnę asmenys. Padėkos medalis įteiktas ir Kultūros infrastruktūros centrui.

4.jpg
2021 09 14
Oficialiai atidarytas restauruotoje Alytaus sinagogoje veikiantis Audiovizualinių menų centras

Oficialiai atidarytas rekonstruotas Alytaus sinagogos pastatas, kuriame įsikūręs Audiovizualiųjų menų centras. Renginyje dalyvavo ir Kultūros infrastruktūros centro atstovai, nes būtent KIC organizavo visus tvarkybos darbus.

2.jpg
2021 09 09
Sutvarkyta unikalioje vietoje – ežero saloje iškilusi Salų Šv. Kryžiaus bažnyčia

Salų (Rokiškio r.) dvaro Šv. Kryžiaus bažnyčia įsikūrusi unikalioje vietoje – Dviragio ežero saloje. Nepaisant prabėgusio šimtmečio ir praūžusių karų, bažnyčia išsaugojo statybos laikotarpio architektūros vientisumą, nors po Pirmojo pasaulinio karo teko tvarkyti nukentėjusias sienas, skliautus, bokštelius, vėliau – perdengti stogą, ...

Gydytojas.jpeg
2021 07 26
Pasiskiepijo visi KIC darbuotojai!

Statistikos departamentui paskelbus Lietuvos įmonių darbuotojų imunizacijos rezultatus, šiandien paaiškėjo malonus faktas – jau pasiskiepijo visi Kultūros infrastruktūros centro (KIC) darbuotojai.

Raubonių malūnas_3.jpg
2021 07 01
Raubonių vandens malūnas–karšykla–verpykla prikeliamas naujam gyvenimui

Raubonių (Pasvalio rajonas) vandens malūno-vilnų karšyklos–verpyklos pastatas apramstytas pastoliais, bet tikimasi, kad jame netrukus bus „užkurti“ agregatai ir vėl kaip prieš šimtą metų bus karšiama vilna, o čia užsukantys lankytojai galės susipažinti su senaisiais amatais.

Liškiavos bažnyčia_1.jpg
2021 06 11
Liškiavos dominikonų vienuolyno komplekse kunigai ir meldėsi, ir kalėjo

Vasarą vykstantiems į Druskininkus pailsėti ar keliaujantiems po Lietuvą rekomenduotume planuoti maršrutą taip, kad jis vestų pro Liškiavą, nes tikrai verta aplankyti buvusio Dominikonų vienuolyno ir Švč. Trejybės bažnyčios ansamblį. Pastaroji – vertingas vėlyvojo baroko stiliaus statinys, besilygiuojantis su Vilniaus Šv. Petro ir Povilo bei ...

Švenčionių cerkvė_2020 m.jpg
2021 05 28
Švenčionių Švč. Trejybės cerkvė remontuojama jau septintus metus

2014 metais atvykusius paveldotvarkos specialistus Švenčionių Švč. Trejybės cerkvė pasitiko apsilaupiusiais fasadais, pažeistu sienų  tinku ir kupolų skarda, išdaužytais viršutinių aukštų langų stiklais. Nepaisant tokios situacijos, šventovė buvo pilnai naudojama, joje vyko pamaldos. Dabar cerkvė vėl atgavusi savo ankstesnes  spalvas, iš tolo švyti ...

Švč. Trejybės bažnyčia_3.jpg
2021 05 18
Vilniaus Švč. Trejybės bažnyčios ir vienuolyno 500 metų istorija: maldos namai, kalėjimas, švietimo įstaigos

500 metų istoriją skaičiuojančioje Vilniaus bazilijonų vienuolyno statinių ansamblio Švč. Trejybės bažnyčioje prieš šešerius metus pradėti tvarkybos darbai tęsiami ir toliau, o komplekso pastatai naudojami pagal pirminę paskirtį: bažnyčioje vėl vyksta pamaldos, į vienuolyną sugrįžo vienuoliai ...

Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia.jpg
2021 05 06
Paveldo priežiūrą skatina atsakomybė kraštui ir žmonėms

Nors paveldo objektas turi savo valdytoją, jis yra ir vietos bendruomenės, ir visos šalies vertybė. Savininkui tenka atsakinga ir garbinga užduotis - išsaugoti jį ateities kartoms. Kultūros vertybių registre esančių pastatų savininkai turi būti dėmesingi detalėms ir atidūs, kai nori kažką keisti savo autentiškuose pastatuose.

Žiežmarių sinagoga_6_Andrejaus Tomenko nuotr.jpg
2021 04 27
Sutvarkyta Žiežmarių sinagoga pretenduoja tapti nauju kultūros centru

Žiežmarių sinagoga (Kaišiadorių r.) vėl laukia lankytojų – čia rengiamos parodos, vis dažniau užsuka traukiantys pro šalį ar specialiai iki jos atvykstantys keliautojai – ir iš Lietuvos, ir iš užsienio šalių, ypač Izraelio. Žvelgiant į sutvarkytą statinį dabar net sunku patikėti, kad dar ne taip seniai jis buvo ties išnykimo riba.

Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia .jpg
2021 04 01
KIC pirmasis gimtadienis – patirtys ir pamokos

Lygiai prieš metus balandžio 1-ąją įsteigta biudžetinė įstaiga Kultūros infrastruktūros centras (KIC).  Ji įsikūrė ne tuščioje vietoje, bet pertvarkius valstybės įmonę „Lietuvos paminklai“ ir iš esmės tęsia jos veiklą – rūpinasi vertingiausių Lietuvos istorinių statinių išsaugojimu. 

Įrašų
puslapyje
1 2 Pirmyn