Išvažiuojamieji mokymai – pažintis su Centrinės Lietuvos nekilnojamuoju kultūros paveldu
Data
2022 09 15
Įvertinimas

Kultūros infrastruktūros centras jau turi savų tradicijų. Viena jų – rudenį, pradėjus naują darbų sezoną, surengti išvažiuojamuosius mokymus, per kuriuos darbuotojai galėtų susipažinti su KIC „globojamais“ objektais.
„Dalis kolegų dirba administracijoje, nesilanko KIC tvarkomuose objektuose, tad kartais jiems tikrai sunku suprasti mūsų darbų prasmę ir tikslą. Tokios išvykos – puiki proga savo akimis pamatyti, kuo gi mes iš tiesų užsiimame, galiausiai – geriau pažinti Lietuvos praeitį. Na o tie, kuriems darbams objektuose – kasdienybė, gali pamatyti, kaip sekasi kolegoms, pasisemti idėjų ar pasidalyti patirtimi“, – komentavo KIC direktorius Šarūnas Šoblinskas sprendimą organizuoti tokius išvažiuojamuosius mokymus.
Šįkart kelionės maršrutas iš Vilniaus nusidriekė į Siesikus, po to vedė Butkiškę, Čekiškę ir per Kauną vėl atgal į Vilnių.
Pirmas aplankytas objektas – Siesikų pilis, vienas ankstyviausių Renesanso statinių Lietuvoje. Svečius priėmė pilies administratorius–edukatorius Audrys Matulaitis, papasakojęs pilies istoriją, aprodęs daromus darbus. Siesikuose aplankytas dar ir antras KIC svarbus objektas – Šv. apaštalo Baltramiejaus bažnyčia
Raseinių rajone, Butkiškėje, prie jaukios medinės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios lankytojus pasitiko klebonas Žygintas Veselka ir jo augintinis šunelis Tutis, kurio mėgstamiausi užsiėmimai, atrodo, – sutikti svečius ir rinkti akmenis. Senoji bažnyčia jau labai laukia remonto – tvarkybos darbų prašosi ir mediniai fasadai bei varpinė, ir interjeras.
O štai Čekiškės sinagogoje darbai vyksta pilnu tempu, jos šeimininkai jau planuoja, kaip bus galima įveiklinti naujam gyvenimui prikeltą statinį, sovietmečiu tarnavusį kaip grūdų sandėlis.
Kauno Šv. Mikalojaus bažnyčios ir benediktinių vienuolyno statinių komplekso klebonijoje organizuojame stogo tvarkybos darbus, savivaldybė remontuoja pastato fasadus. Darbus pradėjome pernai, šiemet tikimės juos baigti. Tvarkybos darbų ilgisi ir komplekso teritoriją juosianti tvora.
Lankydamiesi čia KIC žmonės galėjo ne tik apžiūrėti darbų pradžios laukiančią griūvančią tvorą, įspūdingą bažnyčią bei jos „užkulisius“, bet ir išgirsti kelis šimtmečius trunkančią vienuolyno istoriją. Sesuo Gabrielė – puiki pasakotoja, tad istorijos klausėmės kaip įdomaus detektyvo, siejančio benediktinių ir visos Lietuvos istoriją.
Na o dar vienas tokių išvažiuojamųjų mokymų „šalutinis reiškinys“ – tai puiki proga pabendrauti su kolegomis, susitikti su kituose miestuose reziduojančiais KIC darbuotojais, ir suprasti, kad visi mes – viena komanda, dirbanti dėl bendro tikslo – išsaugoti ateities kartoms vertingus kultūros paveldo statinius.
KIC nuotraukos