KIC darbuotojai aplankė tvarkomus objektus

Data

2021 10 12

Įvertinimas
0
Pagrindine foto.JPG

Kultūros infrastruktūros centras (KIC) kasmet tvarko po kelias dešimtis kultūros paveldo objektų, bet kokie tai statiniai, kaip atrodo kolegų kasdienis darbas – žino tikrai ne kiekvienas KIC darbuotojas. Tad vieną saulėtą spalio dieną nuspręsta šią klaidą ištaisyti ir padėti visiems savo akimis pamatyti kolegų kasdienybę.

Spalio 6 d. KIC darbuotojams surengti išvažiuojamieji Paveldotvarkos programos mokymai, per kuriuos jie susipažino su keliais Paveldotvarkos programos objektais. Kelionės maršrutas nusidriekė per Švenčionis, Salaką, Rokiškį.

Pirmasis aplankytas objektas – Švenčionių Švč. Trejybės cerkvė, kuri dėl statybos darbų lankytojams šiuo metu uždaryta. Fasadai apramstyti pastoliais, jau sutvarkytas stogas, kupolai, o dabar savo eilės sulaukė fasadai. Gražėja ir statinio vidus. XIX amžiuje iškilusi cerkvė prikeliama naujam gyvenimui. Kolegos apžiūrinėjo darbus, diskutavo su rangovais – visi gerai žino savo objektus ir juose atliekamus darbus, tad įdomu pamatyti, kaip einasi darbai kolegų prižiūrimuose pastatuose.

Salako Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčia – vienintelė Lietuvoje, pastatyta iš tašytų akmenų, surinktų apylinkėse. Kaip kurių jų svoris siekia iki 1,5 tonos, apačioje sienų storis – 1,68 metro. 1906-1911 metais bažnyčia pastatyta iš parapijiečių suaukotų lėšų. Statydami šventovę vietos gyventojai, panašu, labai netaupė, bažnyčios bokštas iškilo net į 72 metrų aukštį. Užlipus į jį atsiveria įspūdinga apylinkių panorama. Tiesa, kas labiau domėjosi apylinkių vaizdais, o kas – atnaujintų pamatų kokybe, kitais tvarkybos darbais.

Rokiškio dvaro ir Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje atvykusią KIC komandą pasitiko pats šeimininkas – klebonas dekanas Eimantas Novikas. Jis ne tik surengė įdomią ekskursiją po tikrai išskirtinę šventovę, papasakojo jos istoriją, bet aptarė ir būsimus tvarkybos darbus.

Na, ir paskutinis mokymų objektas – vėlgi pastoliais apstatytas Rokiškio dvaras. Įdomią, turtingą ekspoziciją galima apžiūrėti ir dabar, bet fasadu pasigrožėti kol kas pavyks tik iš paradinės pusės, nors ir čia vyksta tvarkybos darbai. Bet nepatogumas – laikinas. Daug svarbiau, kad toks įspūdingas dvaro pastatas bus sutvarkytas ir išsaugotas ateičiai.

„Per mokymus inžinieriai ir projektavimo valdymo specialistai bei architektai galėjo susipažinti su  kolegomis iš FIXUS Mobilis projekto, drauge aptarti tvarkomų objektų darbų eigą, taikomas technologijas ir sprendinius, padiskutuoti. Administracijos padalinio kolegoms buvo proga iš arti pamatyti tvarkomus objektus, geriau suprasti, ką nes realiai veikiame. Neabejoju, tai padės suvokti mūsų visų veiklos prasmę, bendro darbo rezultatą“, – sakė KIC direktorius Šarūnas Šoblinskas.

Taigi, vienos dienos kelionė buvo puiki galimybė vieniems pasidalinti patirtimi, apžiūrėti, įvertinti tvarkomus labai skirtingus objektus, kitiems – daugiau sužinoti apie kolegų darbus, tiksliau – apskritai apie KIC veiklos prasmę ir misiją. 

KIC nuotraukos