Oficialiai atidarytas restauruotoje Alytaus sinagogoje veikiantis Audiovizualinių menų centras

Data

2021 09 14

Įvertinimas
0
4.jpg

Oficialiai atidarytas rekonstruotas Alytaus sinagogos pastatas, kuriame įsikūręs Audiovizualiųjų menų centras. Renginyje dalyvavo ir Kultūros infrastruktūros centro atstovai, nes būtent KIC organizavo visus tvarkybos darbus.

„Net juodžiausiomis gyvenimo valandomis žmogus veržiasi šviesos, aukštesnių idealų ir amžinų vertybių link. Juk ir Vilniaus gete žmonės vis tiek turėjo savo biblioteką, rašė knygas, tapė, netgi turėjo savo teatrą. Kūrybos skleidžiamos šviesos jiems reikėjo net baisios tragedijos akivaizdoje, – LR Kultūros ministerijos pranešime žiniasklaidai cituojami atidarymo ceremonijoje dalyvavusio viceministro Alberto Vilčinsko žodžiai. – Todėl ir šiandien šioje vietoje mus šildo ir guodžia žinojimas, kad buvusioje sinagogoje vėl bursis šviesūs žmonės. Kad čia ateis tie, kuriems rūpi kultūra ir menas, kurie nori žinoti daugiau apie savo kraštą ir jo kūrėjus ir kurie patys nori ne griauti, ne ardyti, niokoti, o kurti, ieškoti bendrystės ir dialogo.“

Renginyje dalyvavo ir į susirinkusiuosius kreipėsi Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis, rekonstruotu buvusios sinagogos pastatu džiaugėsi ir Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky, Kauno žydų bendruomenės pirmininkas Žakas Gercas. Simbolinį raktą merui įteikė KIC samdytas rangovas – bendrovės „Ekodora“ direktorius Remigijus Indrulionis.

 „Labai smagu matyti atgijusį pastatą, nes kai mes pradėjome čia darbus, jo fasadų būklė buvo gana prasta: siūlių skiedinys didesnėje jų dalyje ištrupėjęs, daugelis mūrinių architektūrinių elementų apsilaupę. Vietomis trūko kelių plytų, o kai kur buvo nutrupėję ir didesni mūro fragmentai. Buvo matyti, jog apatinės dalies mūras pažeistas drėgmės ar druskų, kurios iš pastato sienų šalinsis dar ne vienerius metus. Vidų radome irgi smarkiai apleistą: išardytos grindys, langai, durys“, – sakė Viktoras Vilkišius, KIC techninės priežiūros tarnybos vadovas.

Be minėto Audiovizualiųjų menų centro, sinagogoje įsikurs Alytaus muziejaus padalinys, kur veiks nuolatinė ekspozicija Alytaus žydų bendruomenei atminti, o kitos erdvės bus naudojamos renginiams ir parodoms.

 KIC nuotraukos