Teismas patvirtino – KIC tinkamai atliko viešąjį pirkimą

Data

2020 12 22

Įvertinimas
1
Bažnyčios fasadas.jpg

Lietuvos apeliacinis teismas atmetė MB „Mureka“ skundą ir pripažino, kad Kultūros infrastruktūros centro (KIC) vykdytas viešasis pirkimas dėl Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios remonto ir tvarkybos darbų įgyvendintas teisėtai ir tinkamai.  

„Kaip ir tikėtasi, naujausia KIC palankia nutartimi panaikintos bet kokios abejonės, kad mes esą netinkamai vertinome laimėjusio tiekėjo kvalifikaciją, – sakė  Roberta Emilija Miliutienė, l. e. KIC Administravimo skyriaus vedėjos pareigas. – Byla aktuali ir teisės aiškinimo tikslu dėl turiningojo viešojo pirkimo dalyvių pasiūlymų vertinimo: teismas išaiškino, jog visuose kultūros paveldo objektuose atlikti darbai laikytini „svarbiais“ statybos tvarkomaisiais darbais“.

Pralaimėjęs tiekėjas ginčijo viską, kas įmanoma

Ši istorija prasidėjo liepos 17 dieną, kai įvertinus pateiktus dokumentus paaiškėjo, kad supaprastintą atvirą pirkimą  dėl  Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios kapitalinio remonto, tvarkybos ir pritaikymo kultūrinėms, edukacinėms, socialinėms ir turistinėms reikmėms darbų laimėjo drauge dalyvavusios bendrovės „Rofolis“ ir  „Apdailos ekspertai“.

Toks sprendimas netenkino antroje vietoje likusios MB „Mureka“, kuri kreipėsi į teismą ir ginčijo visus laimėtojo UAB „Rofolis“ kvalifikaciją pagrindžiančius darbus kultūros paveldo objektuose, teigdama, kad šios bendrovės kvalifikacija neatitinka pirkimo sąlygų.

„Antroje vietoje likęs tiekėjas ginčijo pirmosios vietos pasiūlymą siekdamas bet kokia kaina pašalinti jį iš pirkimo, ginčijo absoliučiai viską, kas įmanoma. Paskutiniu metu taip itin dažnai  nutinka, tikėtina, tai skatina didelė rangovų konkurencija dėl objektų“, – komentavo situaciją UAB „Rofolis“ atstovavusi advokatų profesinės bendrijos „STRATEGUM Dargis ir partneriai“ viešųjų pirkimų teisės specialistė Giedrė Kačinskienė.

Po penkių mėnesių Lietuvos apeliacinis teismas MB „Mureka“ skundą atmetė.

„Džiugu, kad tiek pirmosios instancijos, tiek apeliacinis teismai operatyviai ir, kas svarbiausia, labai išsamiai išnagrinėjo ginčo šalių pateiktus argumentus bei kontrargumentus”, – kalbėjo užsakovo – VšĮ „Šv. Jokūbo kultūros centras" – atstovas advokatas dr. Zigmas Garalevičius.

Pasak pašnekovo, tokia formuojama teismų praktika prisidės prie nuoseklaus viešųjų pirkimų teisės tolesnio vystymosi ir suteiks daugiau teisinio tikrumo rinkos dalyviams, užsakovams bei tiekėjams.

Teismai stabdė Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios tvarkymo  darbus

Kol vyko teismai, unikalios vienos navos barokinės bažnyčios remonto ir tvarkybos darbai nebuvo pradėti. Viešąjį pirkimą laimėję rangovai patiria nuostolius, o visuomenė negali naudotis šio originalaus ir įdomaus istorinio pastato infrastruktūra.

„Viešųjų pirkimų procesas rangos darbams tikrai buvo labai ilgas. Bet nuo šiandien visos mano mintys jau nukreiptos į laukiančius darbus. Tikiuosi, kad suspėsime laiku baigti projektą“, – vylėsi brolis Mindaugas Slapšinskas, VšĮ „Šv. Jokūbo kultūros centras" atstovas, dėkodamas atsakingai ir profesionaliai viešąjį pirkimą vykdžiusiai KIC komandai.

Apeliacinės instancijos teismo nutartis įsiteisėjusi nuo jos priėmimo dienos. MB „Mureka“ turi teisę per vieną mėnesį skųsti apeliacinės instancijos nutartį kasaciniam teismui – Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios fasadas. Miron Čebatul (KIC) nuotr.