Už gerus darbus žydų kultūrai KIC įteiktas Kauno Gaono medalis

Data

2021 09 16

Įvertinimas
0
1.jpg

Rugsėjo 14 d. Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje Kauno žydų religinė bendruomenė kartu su Kauno rajono savivaldybe surengė padėkos renginį „Už gerus darbus“ („Micvot“), kuriame buvo pagerbti žydų kultūrai nusipelnę asmenys. Padėkos medalis įteiktas ir Kultūros infrastruktūros centrui.

„Ir KIC, ir mūsų pirmtakas VĮ „Lietuvos paminklai“, sutvarkė ir toliau tvarko ne vieną žydų kultūros objektą. Už šiuos darbus ir sulaukėme šio netikėto apdovanojimo“, – sakė KIC direktorius Šarūnas Šoblinskas.

Kauno žydų religinės bendruomenės vadovas Mauša Bairakas sakė, kad Talmude žodis „micvot“ reiškia gerą darbą, kuriuo reikia pasidžiaugti, o jį atlikusį asmenį arba organizaciją pagirti ir apdovanoti.

„Gerų darbų darymas ir tiesos siekimas pagal Senąjį Testamentą yra ne vien tik žmogaus sąžinės reikalas, bet ir Dievo pašaukimas. Susidomėjimas Lietuvos žydų kultūra ir tradicijomis didėja, o valstybės institucijos, savivaldybės, pavieniai asmenys deda daug  pastangų, siekdami įprasminti žydų istorines vietas ir išsaugoti paveldą. Išties yra už ką padėkoti“, – kalbėjo M. Bairakas.

Kauno Gaono Rabino Icchako Elchanano Spektoriaus 200-ųjų gimimo metinių proga Kauno žydų religinė bendruomenė išleido I  ir II laipsnio medalius, kurie įteikti už nuopelnus puoselėjant Lietuvos žydų tradicijas, kultūros paveldą, labdarą, švietimą. Ant medalių pavaizduotas dailininko Kęstučio Milkevičiaus nupieštas rabino I. E.Spektoriaus atvaizdas, jidiš kalba užrašytas jo vardas su parašu.Pasidabruotas Vilniaus Gaono medalis teiktas įstaigoms ir organizacijoms.

Renginyje pranešimus apie Lietuvos žydų kultūrą skaitė jos tyrinėtoja Asia Gutermanaitė, VDU doc. dr. Inga Stepukonienė. Renginio pabaigoje svečiai buvo pakviesti į Rafailo Karpio (tenoras), Dariaus Mažinto (fortepijonas), Natano Bairako (fortepijonas) surengtą koncertą.

Parengta pagal Kauno rajono savivaldybės išplatintą pranešimą žiniasklaidai

Plačiau apie renginį: https://www.krs.lt/savivaldybe/naujienos/zydu-padekos-renginys/

KIC nuotr.